Dlaczego warto sprawdzać auta przed zakupem ?

Dlaczego warto sprawdzać auta przed zakupem ?

Przed Tobą pierwszy wpis na blogu, dlatego pozwól, że najpierw się przedstawimy. Jesteśmy Monika i Piotrek, razem prowadzimy bloga Jak sprawdzać auta.pl. Jeżeli chcesz nas bliżej poznać, zapraszam Cię do zakładki o blogu.

Ten wpis jest kluczowy na naszej wspólnej drodze (na blogu 🙂 ), ponieważ musisz uświadomić sobie, że sprawdzanie samochodu używanego przed zakupem to sprawa bardzo poważna. Decyduje ona o przyszłych wydatkach oraz zdrowiu i życiu Twoim i Twoich bliskich. Dlaczego? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie 🙂 .

Historia pewnego samochodu

Na początku chcemy przedstawić Ci pewne autko. Jest nim Ford Fiesta Mk7.

Jak Ci się podoba? Nie patrząc na osobiste preferencje jest całkiem ładne i zgrabne. Tylko kupować i jeździć.
Handlarze, blacharze, profesjonalni importerzy, jak i amatorzy zarabiają grube pieniądze na jednym prostym, powtarzalnym schemacie:

1. Kupić za grosze mocno rozbity samochód.
2.Naprawić ( hmm.. lepiej użyć słowa: ulepić) go jak najtańszym kosztem.
3.Podpicować na tyle, aby cieszył oko.
4.Znaleźć naiwnego klienta i sprzedać mu jak najdrożej.
5.Zabezpieczyć się przed ewentualnymi roszczeniami ze strony sprzedającego.
6. Powtórzyć cały schemat.

A teraz coś Ci pokażemy.

Poznajesz ten samochód? Czy teraz też kupiłbyś tego Forda? Niestety pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo podobnych samochodów jeździ po naszych drogach. W dalszej części zajmiemy się liczbami i statystykami. Możesz sobie teraz pomyśleć, że auto jest już naprawione i ładnie wygląda, więc co to za różnica co się z nim wcześniej działo. Dlatego teraz przyszła pora na trochę argumentów, które powinny odpowiedzieć na to pytanie.

Dlaczego warto sprawdzać auta przed zakupem? – argumenty

To dwa podstawowe i najważniejsze argumenty. Są  dość ogólne, ponieważ to, co może Ci się stać podczas zderzenia oraz ile pieniędzy wydasz na naprawy, zależy w głównej mierze od przeszłości konkretnego samochodu. Opiszemy te najczęstsze przypadki.

Bezpieczeństwo Samochód powypadkowy nigdy nie będzie znowu sprawny w 100%. Podczas naprawy rozbitego samochodu, handlarze oszczędzają na każdym kroku, pomijając niewidoczne na pierwszy rzut oka elementy. Brak poduszek powietrznych, nieprawidłowo działające pasy bezpieczeństwa, uszkodzona rama to tylko kilka z wielu przykładów. Pomyśl tylko, co się stanie z Tobą i pasażerami podczas wypadku…

Pieniądze Jak już wspomnieliśmy, samochód powypadkowy naprawiany jest oszczędnie a w dodatku w pośpiechu. Dlatego też naprawy (których jest całkiem sporo) wykonywane są tylko prowizorycznie. Skutkuje to tym, że już nawet po kilku miesiącach będziesz musiał ponownie naprawiać poszczególne elementy i wydawać swoje pieniądze na mechaników i blacharzy. Wiele napraw może także przekroczyć wartość samochodu. Tylko co wtedy zrobić…

Oczywiście argumenty nie kończą się tylko na bezpieczeństwie i kosztach. Są też inne mniejsze powody dla, których warto sprawdzać samochód przed zakupem.

A co na to liczby?

Nie chcemy Cię oszukiwać, oględziny samochodu to trudne zadanie. Wymagają wiedzy, skupienia i cierpliwości. Jednak świadomy zakup auta daje poczucie niesamowitej satysfakcji.

dlaczego warto sprawdzać auta

Przeanalizowaliśmy wiele statystyk. Niestety wyniki nie są pozytywne. W 2016 roku policja otrzymała ponad 440 tys. zgłoszeń kolizji i wypadków. W tych danych nie zostały uwzględnione importowane, rozbite samochody oraz kolizje, do których nie została wezwana policja. Zaokrąglijmy więc, że rocznie 800 tys. samochodów ulega rozbiciu i nadal jeździ po drogach. Może Ty też jeździsz samochodem powypadkowym i nawet o tym nie wiesz?

Czy teraz już rozumiesz, dlaczego warto sprawdzać auta przed zakupem? Ten wpis to tylko wierzchołek góry lodowej. Jest jeszcze cała masa tematów związanych z zakupem auta używanego: wybór i poszukiwanie samochodu, oględziny konkretnego egzemplarza, formalności związane z zakupem, sztuczki handlarzy i wiele więcej. Jeżeli chcesz kupić dobry samochód, z którego będziesz zadowolony to śledź naszego bloga oraz media społecznościowe. Będziemy tu publikować porady i wpisy, które w prosty sposób pokażą Ci jak samemu sprawdzić samochód i przejść przez cały proces zakupu bez większych problemów.

Znasz ciekawe historie związane z zakupem samochodu? Podziel się nimi w komentarzu 🙂 .
Polub nas na facebooku, aby nie przegapić wartościowych wpisów 🙂

Źródło zdjęć przedstawionego samochodu: facebook.com/autodoktorserwis/

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć jak sprawdzić przebieg w każdym samochodzie?

MERCEDES PRZEBIEG

Poznaj 10 konkretnych sposobów na sprawdzenie przebiegu, z których korzystam podczas oględzin!