Sprawdzenie samochodu przed kupnem – nasza pierwsza książka!

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy w końcu udało się nam ukończyć pierwszą w życiu książkę. Pokazujemy w niej, jak wygląda sprawdzenie samochodu przed kupnem, czyli to czym zajmujemy się na co dzień. Poniżej opowiemy Ci trochę więcej na temat samej książki oraz pokażemy, czego się z niej dowiesz.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – skąd pomysł na książkę?

Już od kilku lat przeprowadzamy oględziny samochodów i pomagamy innym w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Od ponad roku prowadzimy na ten temat także bloga, na którym właśnie jesteś 🙂

Sprawdzenie samochodu przed kupnem - Monika i Piotr

Przez cały ten czas otrzymaliśmy wiele wiadomości, które zaczynały się prostym pytaniem np. “na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?”, a kończyły na zawiłych rozmowach, które często trwały godzinami. Zauważyliśmy też, że wiele pytań i naszych odpowiedzi się powtarza i to był właśnie pierwszy impuls do stworzenia kompendium wiedzy na temat zakupu samochodu używanego. Dodatkowym argumentem za stworzeniem takiego poradnika były nasze doświadczenia. Większość samochodów (ok. 75%), które sprawdziliśmy, nie były godne polecenia, czy to przez powypadkową przeszłość, czy po prostu zły stan techniczny. Dodając do tego nieuczciwych handlarzy, dla których każdy samochód to super okazja, w końcu postanowiliśmy napisać książkę, w której opiszemy kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem.

Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód

Po 7 miesiącach ciężkiej pracy po kilka godzin dziennie w końcu zakończyliśmy pracę nad książką, którą zatytułowaliśmy “Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód”.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - książka

Czy było to proste zadanie? – NIE. Czy było warto? – Zdecydowanie TAK 🙂 Sprawdzenie samochodu przed kupnem to dość trudne zadanie, jednak staraliśmy się przekazać naszą wiedzę w maksymalnie prosty i przystępny sposób. Praktycznie każde zdanie pisaliśmy tak, aby było zrozumiałe nie tylko dla mechanika, czy fana motoryzacji, ale przede wszystkim dla zwykłych kierowców. Udostępniliśmy też pierwszy rozdział książki za darmo, abyś mógł przekonać się sam:

Czego nauczysz z książki “Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód używany”

sprawdzenie samochodu przed kupnem - od ogłoszenia do kupienia

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej sprawdzenie samochodu przed kupnem to złożony proces, dlatego podzieliliśmy książkę na 6 rozdziałów. Dodatkowo cała wiedza została przekazana w sposób chronologiczny, tak abyś już po przeczytaniu pierwszej części mógł wykorzystać ją w praktyce.

SPRAWDZENIE-SAMOCHODU-PRZED-ZAKUPEM

W pierwszym rozdziale mówimy, dlaczego w ogóle sprawdzenie samochodu przed kupnem jest takie istotne i pokazujemy realia sprzedaży samochodów używanych na polskim rynku. Odpowiadamy w nim m.in. na pytania: dlaczego nie warto kupować samochodu od handlarza oraz czym różni się samochód powypadkowy od pokolizyjnego.

samochód pokolizyjny a powypadkowy - sprawdzenie samochodu

Znamy wiele sytuacji, w których ktoś wybierał samochód, kierując się przede wszystkim jego wyglądem. Niestety bardzo często okazywało się, że musiał sprzedać auto po kilku miesiącach z powodu jego awaryjności lub po prostu wysokich kosztów utrzymania, dlatego w drugim rozdziale doradzamy czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu samochodu.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - wybór egzemplarza

W trzecim rozdziale pokazujemy jak zweryfikować na odległość konkretny egzemplarz. Jest to bardzo pomocny rozdział, ponieważ poznasz w nim konkretne sposoby na sprawdzenie samochodu jeszcze przed wyruszeniem na oględziny. Dzięki temu już na starcie odrzucisz egzemplarze, których i tak byś nie kupił. Tym sposobem zaoszczędzisz czas i pieniądze. W rozdziale dowiesz się m.in.: o co pytać podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, jak sprawdzić przebieg i historię uszkodzeń pojazdu oraz co znajduje się w płatnych i darmowych raportach VIN.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem - raport autodna

Rozdział czwarty to sprawdzenie samochodu przed kupnem podczas oględzin. W pierwszej kolejności skupiamy się na sprawdzeniu bezwypadkowości samochodu. Dowiesz się z niego jak używać miernika lakieru, rozpoznać nieoryginalne szyby i reflektory oraz jak sprawdzić, czy poduszki i pasy bezpieczeństwa wystrzeliły w sprawdzanym egzemplarzu.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - pomiar powłoki lakierniczej

Jednak znalezienie bezwypadkowego samochodu to dopiero część sukcesu. Istotny jest także jego stan techniczny, dlatego w rozdziale piątym pokażemy Ci jak sprawdzić najważniejsze układy w samochodzie. Oczywiście praktycznie wszystkie testy będziesz mógł przeprowadzić bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Wytłumaczyliśmy wszystko maksymalnie prosto bez używania specjalistycznego słownictwa.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem - stan techniczny

W ostatnim, szóstym rozdziale zajmujemy się weryfikacją dokumentów samochodu oraz formalnościami związanymi z zakupem. Pokażemy Ci m.in.:jakich dokumentów potrzebujesz, aby zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy oraz jak sprawdzić, czy akcyza została opłacona. Czasami brak jednej małej pieczątki nie pozwoli Ci zarejestrować samochodu i spowoduje niepotrzebne wydatki i nerwy, dlatego nie bagatelizuj tego rozdziału!

sprawdzanie samochodu przed kupnem - dokumenty

Jak sam widzisz sprawdzenie samochodu przed zakupem to nie lada wyzwanie, a kupno samochodu bez jego sprawdzenia jest jak gra na loterii, gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest bardzo małe. Dlatego właśnie stworzyliśmy tę książkę i możemy Cię zapewnić, że po jej przerobieniu kupisz dobry samochód, z którego będziesz zadowolony. Co więcej, zawarliśmy w niej sposoby, których nie znajdziesz nigdzie w internecie, nawet na naszym blogu 🙂
W nagrodę za dotarcie, aż do tego momentu otrzymasz od nas specjalny rabat na książkę. Wystarczy, że napiszesz na kontakt@jaksprawdzacauta.pl w temacie wpisując “Od ogłoszenia do kupienia”. W odpowiedzi prześlemy kod rabatowy, który możesz użyć klikając przycisk poniżej:

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

sprawdzenie samochodu przed kupnem

Sprawdzimy dla Ciebie kompleksowo samochód przed kupnem na terenie woj. Śląskiego i okolic!

Co obejmuje sprawdzenie samochodu?

Sprawdzenie, czy samochód był w przeszłości uszkodzony

-pomiar grubości lakieru na karoserii oraz elementach konstrukcyjnych
-sprawdzenie, czy elementy karoserii były wymienione
-sprawdzenie, czy reflektory są oryginalne
-sprawdzenie, czy szyby są oryginalne
-sprawdzenie, czy poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa wystrzeliły
i wiele więcej…

Stan techniczny samochodu i jazda testowa

-sprawdzenie wszystkich płynów (poziom, jakość, stan) 
-sprawdzenie wycieków i uszkodzeń mechanicznych
-sprawdzenie akumulatora i alternatora
-sprawdzenie układu napędowego (silnik, skrzynia biegów, sprzęgło)
-sprawdzenie układu hamulcowego
-sprawdzenie układu kierowniczego
-sprawdzenie tarcz, klocków oraz ogumienia
i wiele więcej…

Diagnostyka komputerowa

-sprawdzenie błędów (wszystkich modułów samochodu)
-sprawdzenie bieżących parametrów silnika
-sprawdzenie zgodności numeru VIN
-odczyt przebiegów zapisanych w sterownikach
-odczyt oporności w systemie bezpieczeństwa
i wiele więcej…
(diagnostykę przeprowadzamy profesjonalnym, legalnym programem z dostępem do wszystkich marek samochodów)

Ocena wnętrza oraz sprawność wyposażenia

-sprawdzenie sprawności wszystkich elementów wyposażenia
-sprawdzenie zgodności wyposażenia
-sprawdzenie działania świateł
-ocena wizualna wnętrza

Dokumentacja

-sprawdzenie dowodu rejestracyjnego i karty pojazdu 
-sprawdzenie zagranicznych dokumentów np. TUV, brief
-sprawdzenie książki serwisowej oraz dostępnych faktur
-sprawdzenie opłacenia akcyzy
-sprawdzenie zastawu skarbowego
-sprawdzenie rejestru pojazdów skradzionych
i wiele więcej…

Podwozie

-sprawdzenie stanu amortyzatorów i hamulców
-sprawdzenie luzów w zawieszeniu
-weryfikacja stanu elementów układu napędowego
-sprawdzenie podwozia pod kątem napraw
powypadkowych
-sprawdzenie wycieków
-sprawdzenie podwozia pod kątem korozji
i wiele więcej…

Ile kosztuje sprawdzenie samochodu przed kupnem?

Sprawdzenie samochodu przed kupnem

250 +dojazd
 • stan blacharsko-lakierniczy
 • stan techniczny
 • diagnostyka komputerowa
 • weryfikacja przebiegu
 • sprawdzenie wyposażenia
 • jazda testowa
 • wyposażenie
 • weryfikacja dokumentów
 • dokumentacja zdjęciowa
 • raport z oględzin
 • protokół diagnostyczny
 • stacja diagnostyczna

Sprawdzenie samochodu przed kupnem + badanie podwozia

300 +dojazd
 • stan blacharsko-lakierniczy
 • stan techniczny
 • diagnostyka komputerowa
 • weryfikacja przebiegu
 • sprawdzenie wyposażenia
 • jazda testowa
 • wyposażenie
 • weryfikacja dokumentów
 • dokumentacja zdjęciowa
 • raport z oględzin
 • protokół diagnostyczny
 • stacja diagnostyczna

Gdzie sprawdzamy samochody?

Sprawdzamy samochody w: Będzin, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Goczałkowice-Zdrój, Bytom, Zabrze, Gliwice, Rybnik, Pszczyna, Częstochowa, Bielsko-Biała, Żywiec, Szczyrk, Cieszyn, Kraków, Olkusz  i pobliskich miejscowościach

Jak zamówić sprawdzenie samochodu?

Wyślij nam ogłoszenie samochodu na maila: kontakt@jaksprawdzacauta.pl lub zadzwoń na: 515-726-021.


Opinie naszych klientów

 Wojciech Grosser
Wojciech Grosser
Czytaj więcej
Monika i Piotr to para przesympatycznych, uczciwych, rzetelnych ludzi, którzy naprawdę znają się na tym, co robią. Świetny kontakt, pełne zaangażowanie, profesjonalne podejście do klienta. Dzięki Nim kupiłem dla żony auto, z którego jesteśmy bardzo zadowoleni. Monika i Piotr robią bardzo szczegółowy raport, sprawdzają wszystko, od historii samochodu, poprzez dokumentację aż po wszystko co związane już z samym samochodem. Polecam z czystym sercem każdemu, kto chce kupić używany samochód.
Radek Skrzypczak
Radek Skrzypczak
Czytaj więcej
Niewątpliwym plusem jest sprawny szybki kontakt, działanie i duże zaangażowanie w pomoc. Efekt sprawdzenia auta jest solidny, dostajemy kilkustronnicowy raport, masa zdjęć i rozmowę podsumowująca sprawdzane auto. Śmiało można polecić osobom szukającym auta w zasięgu działania Pani Moniki & Piotra. Można uniknąć potencjalnych problemów (np auto po zderzeniu czołowym którym byłem potencjalnie zainteresowany, czy takie z wyciekiem z silnika - tego można uniknąć korzystając z usługi tego duetu). Zakupiłem drugie fizycznie sprawdzone przez nich auto.
Kacper Wojtyniak
Kacper Wojtyniak
Czytaj więcej
Monika i Piotr robią świetną robotę. Chciałem kupić pierwsze auto które z nimi oglądałem ale szybko pokazali mi wiele problemów których sam nie widziałem. Oprócz sprawdzenia samochodu mogłem liczyć na rady dotyczące wyboru konkretnego modelu, tak żeby pasował do moich potrzeb. Przeglądając ogłoszenia podsyłałem tylko numer VIN i bez dodatkowych opłat błyskawicznie otrzymywałem informacje o historii auta. Decydując się na usługi Moniki i Piotra liczyłem na profesjonalne sprawdzenie samochodu ale nie spodziewałem się że dostanę kompleksową obsługę "po godzinach"(...)
Adrian Sztaba
Adrian Sztaba
Czytaj więcej
Polecam, fachowe podejście do tematu, kontakt z klientem na bieżąco. Parę egzemplarzy oglądałem wydawało się ok ale dzięki Monice i Piotrowi nie kupiłem powypadkowgo samochodu. Jestem zadowolonym posiadaczem Megane 3 w combi . Dziękuję i polecam
Rafał Juraszek
Rafał Juraszek
Czytaj więcej
Szczerze polecam. Wydane 250 zł, zaoszczędzone 9000. To co niektórzy ludzie wyczyniają przy próbie sprzedaży samochodu naprawdę w głowie się nie mieści. U Pani Moniki i Pana Piotra jakiś czas temu zamówiłem usługę sprawdzenia samochodu z otomoto (Peugeot 307 CC) jak się okazało z opisu który mniej więcej brzmiał "stan idealny, w pełni sprawny, zapraszam na jazdę próbną" sprawdziło się tylko to, że samochodem dało się przejechać. Nieudolnie przerobiony anglik, powypadkowy, szpachlowany i malowany z każdej strony, z masą usterek i toną niedziałających funkcji. A ja zapewne bym do niego wsiadł, przejechał się 100 metrów i go kupił. Bo jeździł(...)
Milosz Bugla
Milosz Bugla
Czytaj więcej
Serdecznie polecam! Usługa na najwyższym poziomie 🙂 Dzięki pomocy Moniki i Piotra powstrzymałem się przed zakupem samochodu wystawionego jako - "100% bezwypadkowe, żaden element nie był lakierowany, przebieg mały udokumentowany, nie wymaga najmniejszego wkładu finansowego, w pełni sprawny" - brzmiało super, samochód na pierwszy rzut oka wyglądał rewelacyjnie ale niestety żadne z tych stwierdzeń nie okazało się prawdą. Opel Astra K zakupiona w zeszły weekend, zakup poprzedzony oczywiście raportem jaksprawdzacauta.pl. Przegląd w ASO po zakupie tylko potwierdził opinie niezawodnego duetu 🙂 Pozdrawiam i dziękuję!
Natalia Lalik
Natalia Lalik
Czytaj więcej
Serdecznie polecam Piotrka i Monikę! Mega pomocni ,sympatyczni a przede wszystkim profesjonalni w tym co robia! Oboje mają ogromną wiedzę i w 10000% przykładają się do swojej pracy ! Współpraca z Wami to sama przyjemność 🙂 Dziękujemy kochani za pomoc w kupnie naszej nowej fury i na pewno w przyszłości jak będziemy znowu wymieniać autko to tylko z Wami ! 😊 😊
Bartosz Zając
Bartosz Zając
Czytaj więcej
Bardzo wysoko oceniam ich usługi. pomogli mi od A do Z z wyborem auta, silnika, przeglądaniem ogłoszeń a na sam koniec to co najważniejsze czyli sprawdzili auto, które chciałem kupić. Zrobili to bardzo szczegółowo i profesjonalnie, pomogli nawet przy negocjacjach. A poza tym to bardzo sympatyczni ludzie 😉 Ogromnie polecam, przy zakupie kolejnego auta również się zgłoszę!
dawid kalman
dawid kalman
Czytaj więcej
Bardzo dziękuję za pomoc, wielki profesjonalizm. Auto którym byłem zainteresowany sprawdzone dokładnie profesjonalnie, zwracając uwagę na każdy nawet najmniejszy szczegół. Super kontakt od samego początku współpracy, juz po samym raporcie rozkodowania kodu vin dowiedziałem się o pewnych szczegółach które nie były podane w ogłoszeniu. Na ogledzinach pojazdu sprawdzone wszystko, każda srubka nakrętka wszystko co jest możliwe. Przed nimi nic się nie ukryje. Dzięki waszej ogromnej wiedzy doświadczeniu dowiedziałem się o poważnych usterkach które mógłbym mieć do naprawy w krótkim czasie po zakupie auta. Na pewno będę dalej korzystał z waszej pomocy w poszukiwaniu auta. Jesteśmy w stałym kontakcie. Ogromnie polecam
Piotr Sokoliński
Piotr Sokoliński
Czytaj więcej
Naprawdę profesjonalna pomoc. Piotr i Monika znają się na swoim fachu, potrafią auto sprawdzić bardzo dokładnie, pomagają w negocjacjach i w podjęciu decyzji. Są uczciwi i rzeczowi, bardzo dobrze wyceniają swoją pracę i starają się klientowi oszczędzić niepotrzebnych wydatków. Ponadto pomimo profesjonalizmu są bardzo miłymi i życzliwymi ludźmi, z którymi po prostu można porozmawiać. Nie potrafię znaleźć żadnego minusa naszej współpracy i jeśli jeszcze w przyszłości będę kupować używane auto jest to jedyne miejsce, do którego się zgłoszę. Na pewno będę dalej korzystał z waszej pomocy w poszukiwaniu auta. Jesteśmy w stałym kontakcie. Ogromnie polecam
Marek Puchta
Marek Puchta
Czytaj więcej
Usługa sprawdzenia samochodu na najwyższym poziomie i 100% profesjonalizmu. Kupowałem już nie jeden samochód, zazwyczaj oglądając je w towarzystwie zaprzyjaźnionych mechaników. a jeszcze nigdy nie sprawdziliśmy samochodu aż tak dokładnie jak Pan Piotr z Panią Moniką. Szczerze Polecam!!
Dominik Mazur
Dominik Mazur
Czytaj więcej
Super profesjonalne i uczciwe podejście do klienta i pracy. Świetne ceny za jakość i ilość pracy która wykonują. Sprawdzają auta na tip top i nie idą na skróty. Duża wiedza, świetna organizacja i doradzą lepiej niż nie jeden szwagier albo wujek ,) Dzięki wielkie !
Poprzedni
Następny

Chcesz nauczyć się samodzielnie sprawdzać samochód?

W książce "Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód" pokazaliśmy na przykładach z naszych oględzin jak krok po kroku wybrać, sprawdzić i kupić dobry samochód używany.
Jest to kompendium naszej wiedzy i doświadczenia zawarte na 150 stronach A4.

Chcesz wiedzieć jak sprawdzić przebieg w każdym samochodzie?

MERCEDES PRZEBIEG

Poznaj 10 konkretnych sposobów na sprawdzenie przebiegu, z których korzystam podczas oględzin!