Sprawdzenie samochodu przed kupnem – nasza pierwsza książka!

Po wielu miesiącach ciężkiej pracy w końcu udało się nam ukończyć pierwszą w życiu książkę. Pokazujemy w niej, jak wygląda sprawdzenie samochodu przed kupnem, czyli to czym zajmujemy się na co dzień. Poniżej opowiemy Ci trochę więcej na temat samej książki oraz pokażemy, czego się z niej dowiesz.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem – skąd pomysł na książkę?

Już od kilku lat przeprowadzamy oględziny samochodów i pomagamy innym w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza. Od ponad roku prowadzimy na ten temat także bloga, na którym właśnie jesteś 🙂

Sprawdzenie samochodu przed kupnem - Monika i Piotr

Przez cały ten czas otrzymaliśmy wiele wiadomości, które zaczynały się prostym pytaniem np. “na co zwrócić uwagę przy zakupie samochodu?”, a kończyły na zawiłych rozmowach, które często trwały godzinami. Zauważyliśmy też, że wiele pytań i naszych odpowiedzi się powtarza i to był właśnie pierwszy impuls do stworzenia kompendium wiedzy na temat zakupu samochodu używanego. Dodatkowym argumentem za stworzeniem takiego poradnika były nasze doświadczenia. Większość samochodów (ok. 75%), które sprawdziliśmy, nie były godne polecenia, czy to przez powypadkową przeszłość, czy po prostu zły stan techniczny. Dodając do tego nieuczciwych handlarzy, dla których każdy samochód to super okazja, w końcu postanowiliśmy napisać książkę, w której opiszemy kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem.

Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód

Po 7 miesiącach ciężkiej pracy po kilka godzin dziennie w końcu zakończyliśmy pracę nad książką, którą zatytułowaliśmy “Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód”.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - książka

Czy było to proste zadanie? – NIE. Czy było warto? – Zdecydowanie TAK 🙂 Sprawdzenie samochodu przed kupnem to dość trudne zadanie, jednak staraliśmy się przekazać naszą wiedzę w maksymalnie prosty i przystępny sposób. Praktycznie każde zdanie pisaliśmy tak, aby było zrozumiałe nie tylko dla mechanika, czy fana motoryzacji, ale przede wszystkim dla zwykłych kierowców. Udostępniliśmy też pierwszy rozdział książki za darmo, abyś mógł przekonać się sam:

Czego nauczysz z książki “Od ogłoszenia do kupienia, czyli jak kupić sprawny i bezwypadkowy samochód używany”

sprawdzenie samochodu przed kupnem - od ogłoszenia do kupienia

Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej sprawdzenie samochodu przed kupnem to złożony proces, dlatego podzieliliśmy książkę na 6 rozdziałów. Dodatkowo cała wiedza została przekazana w sposób chronologiczny, tak abyś już po przeczytaniu pierwszej części mógł wykorzystać ją w praktyce.

SPRAWDZENIE-SAMOCHODU-PRZED-ZAKUPEM

W pierwszym rozdziale mówimy, dlaczego w ogóle sprawdzenie samochodu przed kupnem jest takie istotne i pokazujemy realia sprzedaży samochodów używanych na polskim rynku. Odpowiadamy w nim m.in. na pytania: dlaczego nie warto kupować samochodu od handlarza oraz czym różni się samochód powypadkowy od pokolizyjnego.

samochód pokolizyjny a powypadkowy - sprawdzenie samochodu

Znamy wiele sytuacji, w których ktoś wybierał samochód, kierując się przede wszystkim jego wyglądem. Niestety bardzo często okazywało się, że musiał sprzedać auto po kilku miesiącach z powodu jego awaryjności lub po prostu wysokich kosztów utrzymania, dlatego w drugim rozdziale doradzamy czym się kierować przy wyborze konkretnego modelu samochodu.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - wybór egzemplarza

W trzecim rozdziale pokazujemy jak zweryfikować na odległość konkretny egzemplarz. Jest to bardzo pomocny rozdział, ponieważ poznasz w nim konkretne sposoby na sprawdzenie samochodu jeszcze przed wyruszeniem na oględziny. Dzięki temu już na starcie odrzucisz egzemplarze, których i tak byś nie kupił. Tym sposobem zaoszczędzisz czas i pieniądze. W rozdziale dowiesz się m.in.: o co pytać podczas rozmowy telefonicznej ze sprzedającym, jak sprawdzić przebieg i historię uszkodzeń pojazdu oraz co znajduje się w płatnych i darmowych raportach VIN.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem - raport autodna

Rozdział czwarty to sprawdzenie samochodu przed kupnem podczas oględzin. W pierwszej kolejności skupiamy się na sprawdzeniu bezwypadkowości samochodu. Dowiesz się z niego jak używać miernika lakieru, rozpoznać nieoryginalne szyby i reflektory oraz jak sprawdzić, czy poduszki i pasy bezpieczeństwa wystrzeliły w sprawdzanym egzemplarzu.

sprawdzenie samochodu przed kupnem - pomiar powłoki lakierniczej

Jednak znalezienie bezwypadkowego samochodu to dopiero część sukcesu. Istotny jest także jego stan techniczny, dlatego w rozdziale piątym pokażemy Ci jak sprawdzić najważniejsze układy w samochodzie. Oczywiście praktycznie wszystkie testy będziesz mógł przeprowadzić bez specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Wytłumaczyliśmy wszystko maksymalnie prosto bez używania specjalistycznego słownictwa.

Sprawdzenie samochodu przed zakupem - stan techniczny

W ostatnim, szóstym rozdziale zajmujemy się weryfikacją dokumentów samochodu oraz formalnościami związanymi z zakupem. Pokażemy Ci m.in.:jakich dokumentów potrzebujesz, aby zarejestrować samochód sprowadzony z zagranicy oraz jak sprawdzić, czy akcyza została opłacona. Czasami brak jednej małej pieczątki nie pozwoli Ci zarejestrować samochodu i spowoduje niepotrzebne wydatki i nerwy, dlatego nie bagatelizuj tego rozdziału!

sprawdzanie samochodu przed kupnem - dokumenty

Jak sam widzisz sprawdzenie samochodu przed zakupem to nie lada wyzwanie, a kupno samochodu bez jego sprawdzenia jest jak gra na loterii, gdzie prawdopodobieństwo wygranej jest bardzo małe. Dlatego właśnie stworzyliśmy tę książkę i możemy Cię zapewnić, że po jej przerobieniu kupisz dobry samochód, z którego będziesz zadowolony. Co więcej, zawarliśmy w niej sposoby, których nie znajdziesz nigdzie w internecie, nawet na naszym blogu 🙂
W nagrodę za dotarcie, aż do tego momentu otrzymasz od nas specjalny rabat na książkę. Wystarczy, że napiszesz na kontakt@jaksprawdzacauta.pl w temacie wpisując “Od ogłoszenia do kupienia”. W odpowiedzi prześlemy kod rabatowy, który możesz użyć klikając przycisk poniżej:

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć jak sprawdzić przebieg w każdym samochodzie?

MERCEDES PRZEBIEG

Poznaj 10 konkretnych sposobów na sprawdzenie przebiegu, z których korzystam podczas oględzin!