Sprawdzenie przebiegu auta z Francji

Planujesz zakup samochodu używanego? Dzisiaj pokażę Ci sposób na darmowe sprawdzenie przebiegu auta z Francji. Jeśli samochód sprowadzony jest z Danii, Szwecji, Czech, czy innego kraju, zapraszam do zapoznania się z artykułem jak sprawdzić przebieg po numerze VIN.

Sprawdzenie przebiegu auta z Francji

Aby sprawdzić przebieg samochodu z Francji, niezbędne są do tego dane z francuskiego dowodu rejestracyjnego, czyli z tzw. „Certificat d’immatriculation„.

sprawdzenie przebiegu auta z Francji

Powyżej wzór francuskiego dowodu rejestracyjnego. Aby zdobyć dane, możesz poprosić sprzedającego o przesłanie zdjęcia dowodu, jednak nie każdy będzie chciał go udostępnić, ponieważ zawarte są w nim dane poprzedniego właściciela oraz samochodu. W takim przypadku możesz poprosić o przesłanie tylko potrzebnych informacji lub sprawdzić przebieg na miejscu podczas oględzin samochodu.

Bezpłatny raport do sprawdzenia przebiegu auta z Francji

W pierwszej kolejności wejdź na stronę histovec.interieur.gouv.fr i kliknij w przycisk „Propriétaire„, czyli „Właściciel”.

przebieg auta z Francji

Następnie kliknij w odpowiednią tablicę rejestracyjną.

Wybierz lewą tablicę jeśli samochód został zarejestrowany po 2009, środkową jeżeli między 1995 a 2009, natomiast prawa dotyczy samochodów zarejestrowanych przed 1995r. Aktualnie historia nie jest dostępna dla czarnych tablic, czyli samochodów zarejestrowanych przed 1995r.

Dalsze kroki opiszę na przykładzie samochodu zarejestrowanego po 2009r., jednak w pozostałych przypadkach kroki są podobne.

Wpisz odpowiednio dane z dowodu rejestracyjnego. Poniżej znajdziesz instrukcję, gdzie odszukać konkretne informacje na przykładzie Peugeota 508.

francuski dowód rejestracyjny
historia samochodu po VIN

Po wyświetleniu strony, kliknij w zakładkę „Contrôles techniques” w której wyświetlą się odnotowane przebiegi podczas przeprowadzonych badań technicznych.

sprawdzenie przebiegu auta z Francji za darmo

Jak sprawdzić, czy samochód jest kradziony?

Aby sprawdzić legalność pochodzenia pojazdu, wystarczy, że wejdziesz w zakładkę „Situation administrative„, czyli status administracyjny. Znajdziesz tam informacje o zastawie skarbowym, czy kradzieży pojazdu. We wszystkich polach powinno być zaznaczone „NON„, czyli nie. W pozostałych zakładkach znajdziesz informacje dotyczące liczby właścicieli, czy datę pierwszej rejestracji.

Sprawdzenie przebiegu auta z Francji

Mimo, że cofanie licznika jest teraz karalne, sprzedawcy nadal kręcą przebiegi tyle, że na mniejszą skalę. Pamiętaj, aby sprawdzić przebieg najlepiej w kilku źródłach. Wśród nich jest m.in. historia serwisowa ASO, dokumenty samochodu oraz odczyt przebiegu ze sterowników samochodu.

Zobacz jak zarejestrować samochód z Francji.

sprawdzenie samochodu przed kupnem
kanał youtube - jak sprawdzić samochód
Kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Chcesz wiedzieć jak sprawdzić przebieg w każdym samochodzie?

MERCEDES PRZEBIEG

Poznaj 10 konkretnych sposobów na sprawdzenie przebiegu, z których korzystam podczas oględzin!