Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN ?

Planujesz zakup samochodu używanego, ale chcesz mieć pewność, że przebieg nie jest kręcony? Dobrze trafiłeś! Dzisiaj pokażę Ci kilka sposobów, jak sprawdzić przebieg po numerze VIN lub numerze rejestracyjnym.

Jak sprawdzić przebieg po numerze VIN lub numerze rejestracyjnym ?

Pokażę Ci kilka stron, na których możesz sprawdzić przebieg samochodu. Pamiętaj jednak, aby przed wyciągnięciem pochopnych wniosków o oryginalnym bądź przekręconym przebiegu zawsze sprawdzić, czy strona wyświetliła informacje o prawidłowym pojeździe. O tym dlaczego jest to istotne, pokazałam w poniższym przykładzie auta sprowadzonego z Danii.

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Danii

Do sprawdzenia samochodu sprowadzonego z Danii potrzebujesz numeru rejestracyjnego lub numeru VIN. Wejdź na stronę selvbetjening.trafikstyrelsen.dk i wpisz jedną z danych, a następnie kliknij “søg”.

Sprawdzenie przebiegu samochodu sprowadzonego z Danii

Na wyświetlonej stronie pojawią się zapisane przebiegi w rubryce Km-stand” wraz z datą.

Przebieg po numerze VIN Dania

Dla przykładu chciałam sprawdzić przebieg Volskwagena Passata z przykładowego ogłoszenia na otomoto. Przepisałam więc numer rejestracyjny ze zdjęcia „AS43563” i okazało się, że numer ten dotyczy Volkswagena Up, a nie Passata.

przebieg po numerze rejestracyjnym

W tym przypadku, sprzedający założył tablice rejestracyjne z innego samochodu. Nie jest to jedyny taki przypadek, dlatego zawsze sprawdzaj, czy dane w serwisie dotyczą sprawdzanego samochodu.

W przypadku Danii, dostępny jest dodatkowo jeszcze jeden serwis, w którym możesz sprawdzić przebieg nie tylko po numerze rejestracyjnym, ale również po numerze VIN.

Wejdź na stronę https://www.nummerplade.net/ i w pola wpisz numer rejestracyjny lub numer VIN, a następnie kliknij “søg”.

serwisy do sprawdzania przebiegu

Standardowo, na pierwszej wyświetlonej stronie sprawdź, czy dane dotyczą sprawdzanego pojazdu. Jeżeli tak, przejdź do zakładki “Tidslinje”. Po chwili wyświetli się oś czasu z zapisanymi przebiegami oraz opłaconymi podatkami.

sprawdzenie samochodu z Danii

Sprawdzenie przebiegu samochodu ze Szwecji

Do sprawdzenie przebiegu samochodu sprowadzonego ze Szwecji, musisz posiadać szwedzki numer rejestracyjny, który składa się 3 liter oraz 4 cyfr. Wejdź na stronę https://fordon-fu-regnr.transportstyrelsen.se/, wpisz numer rejestracyjny i kliknij “Sök fordonsuppgifter “.

przebieg po numerze VIN Szwecja

Na stronie pojawi się wiele informacji o pojeździe. Jeszcze przed sprawdzeniem przebiegu, porównaj, czy dane dotyczą tego konkretnego egzemplarza, który chcesz sprawdzić. Jeżeli wszystko się zgadza, przejdź do zakładki “Besikting”. W polu “Mätarställning” znajduje się ostatni zapisany przebieg. 

Przebieg samochodu ze Szwecjii

Sprawdzenie przebiegu samochodu z USA i Kanady

W przypadku samochodów sprowadzonych z USA jest wiele sposobów na sprawdzenie przebiegu, jednak w większości są to płatne raporty. Jest jednak sposób, który działa w większości przypadków :). Wystarczy, że wkleisz numer VIN do wyszukiwarki google i znajdziesz szukany samochód.

przebieg po numerze VIN USA i Kanada

Przy wyszukiwaniu zwróć szczególną uwagę, czy na danej podstronie z zapisanym przebiegiem znajduje się dokładnie ten sam numer VIN, ponieważ wyszukiwarka może wyświetlić wyniki różniące się choćby jednym znakiem.

Jeżeli w wyszukiwarce nie znajdziesz szukanego egzemplarza, będziesz musiał wykupić płatny raport. Najtańszy raport kosztuje 3.5 USD i możesz wykupić go na stronie: https://www.checkthatvin.com/ctv/#/home . Wystarczy, że wkleisz numer VIN i klikniesz enter.

sprawdzenie samochodu z USA

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Anglii

Aby sprawdzić przebieg po numerze VIN samochodów sprowadzonych z Anglii, musisz wejść na stronę https://www.check-mot.service.gov.uk/#, wpisać numer VIN i kliknąć “Continue”.

przebieg po numerze rejestracyjnym

Wyświetli się strona z osią czasu, na której znajdziesz zapisane przebiegi podczas badań technicznych.
Oczywiście również w tym przypadku sprawdź, czy podany numer rejestracyjny rzeczywiście dotyczy samochodu, który chcesz sprawdzić!

przebieg po numerze VIN

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Czech

Do sprawdzenia przebiegu samochodu z Czech musisz posiadać numer VIN. Wejdź na stronę https://www.kontrolatachometru.cz/, wpisz numer rejestracyjny i kliknij “Hledat”.

przebieg po VIN Czechy

W kolumnie “Stav km” znajdziesz zapisane przebiegi. Niestety w tym przypadku nie da się zweryfikować, czy sprawdzany numer VIN dotyczy konkretnego egzemplarza, ponieważ nie wyświetlają się żadne informacje identyfikujące pojazd, jak np. marka, model, silnik czy nadwozie. 

jak sprawdzić przebieg za darmo

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Norwegii

Jeżeli chcesz kupić samochód sprowadzony z Norwegii, możesz sprawdzić przebieg po numerze VIN, jak i po numerze rejestracyjnym. Wejdż na stronę https://www.vegvesen.no/kjoretoy/kjop%2Bog%2Bsalg/kj%C3%B8ret%C3%B8yopplysninger i w odpowiednie pola wpisz numer VIN lub numer rejestracyjny, a następnie kliknij “Hent opplysniger”.

sprawdzenie przebiegu samochodu z Norwegii

W górnej części wyświetli się numer rejestracyjny wraz z marką i modelem, więc w pierwszej kolejności sprawdź, czy te dane są zgodne z autem, który chcesz sprawdzić!
Jeżeli wszystko się zgadza, sprawdź zapisane przebiegi w zakładce “Kilometerstand”.

przebieg po vin za darmo
sprawdzenie przebiegu po numerze VIN

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Holandii

Aby sprawdzić przebieg samochodu z Holandii warto skorzystać z dwóch serwisów. W pierwszej kolejności przygotuj holenderski numer rejestracyjny samochodu, który chcesz sprawdzić, a następnie wejdź na stronę https://ovi.rdw.nl/ .  W odpowiednim polu wpisz numer rejestracyjny i kliknij “Gegevens opvragen”.

przebieg samochodu z holandii

Na wyświetlonej stronie sprawdź, czy marka i model samochodu zgadzają się z ogłoszeniem.

rdw holandia

Jeżeli tak, przejdź na stronę https://tellerstandcontroleren.rdw.nl/aanvraaggegevens i wpisz adres e-mail (na który zostanie wysłany raport). W trzecim polu wpisz numer holenderskiej tablicy rejestracyjnej, a następnie dwukrotnie przepisz deklarowany przebieg samochodu (z ogłoszenia lub licznika). Następnie wybierz jednostkę odczytu licznika: kilometry/mile i kliknij “Doorgaan”.

przebieg po numerze VIN holandia

Po chwili na maila otrzymasz wiadomość z serwisu RDW. Kliknij “hier”, aby otworzyć raport.

przebieg auta z holandii

W wierszu “Tellerstand” pojawi się jedna z trzech informacji:

-logisch – oznacza, że ostatni odczyt stanu licznika w Holandii był mniejszy bądź równy deklarowanemu (ten który przepisałeś np. z ogłoszenia).
– onlogisch – oznacza, że ostatni odczyt stanu licznika w Holandii był większy niż sprawdzany.
-geen oordeel – oznacza, że system ma za mało informacji, aby sprawdzić wiarygodność przebiegu.

jak sprawdzić auto po vin za darmo

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Belgii

Niestety, w Belgii za darmo nie sprawdzisz przebiegu po numerze VIN, ani numerze rejestracyjnym. Przebieg da się sprawdzić po numerze dokumentu CarPass. W tym przypadku jednak sprzedający musi posiadać numer tego dokumentu, a niestety nie zawsze jest on dołączany, gdy samochód sprzedawany jest na eksport. Jeżeli jednak uda Ci się zdobyć numer dokumentu, wejdź na stronę https://www.car-pass.be/nl/kopen#carpassCheck, wpisz numer dokumentu w odpowiednie pola i kliknij “TEST ECHTHEID”.

Car-Pass jak sprawdzić przebieg

Wyświetli się strona z informacjami o sprawdzanym pojeździe oraz z odczytanymi przebiegami.

przebieg po numerze VIN za darmo

Sprawdzenie przebiegu samochodu z Francji

Do sprawdzenia przebiegu samochodu z Francji nie wystarczy tylko numer VIN i numer rejestracyjny, lecz informacje z dowodu rejestracyjnego, czyli tzw. „Certificat d’immatriculation

sprawdzenie przebiegu auta z Francji

Poświęciłam osobny artykuł samochodom z Francji, w którym dokładnie wytłumaczyłam jak zalogować się do systemu oraz które dane trzeba posiadać.

Sprawdzenie przebiegu samochodu zarejestrowanego w Polsce

Do sprawdzenia przebiegu potrzebujesz numer VIN, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji. Wejdź na stronę https://historiapojazdu.gov.pl/ i wpisz dane samochodu w odpowiednie pola.

przebieg samochodu zarejestrowanego w Polsce

 Po wygenerowaniu dokumentu, w zakładce “Oś czasu” pojawią się zapisane przebiegi podczas polskich badań technicznych. Pamiętaj jednak o tym, że przebiegi cofa się zwykle przed pierwszym badaniem technicznym w Polsce, więc te które się pojawią mogą być już przekręcone.

Sprawdzenie przebiegu samochodu – niezależnie od kraju pochodzenia

Niestety, w niektórych krajach nie ma ogólnodostępnej darmowej bazy, w której mógłbyś sprawdzić przebieg. Takim krajem są przykładowo Niemcy, z których nadal sprowadza się znaczącą większość aut. Istnieją jednak inne sposoby na potwierdzenie przebiegu, a jednym z nich jest sprawdzenie historii serwisowej ASO. Większość samochodów za granicą jest serwisowana nawet do końca w autoryzowanych serwisach, a te informacje gromadzone są w bazach danych konkretnych producentów. W przypadku większości marek jesteśmy w stanie zdobyć historię serwisową ASO, dzięki której poznasz wszystkie serwisy wraz z odnotowanymi przebiegami, akcje serwisowe, zgłoszenia klienta oraz naprawy blacharskie przeprowadzane w ASO. Większość szczegółów znajdziesz w naszym sklepie: https://shop.jaksprawdzacauta.pl/

Poniżej kilka przykładów:

Sprawdzenie przebiegu samochodu po VIN - Seat, Skoda, Audi, Volkswagen
sprawdzenie przebiegu po VIN Mazda, Ford
Kompleksowe sprawdzenie samochodu przed kupnem

Reader Interactions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *